Illustrator

Producten van een illustrator

Eigenlijk is dit een beetje een vervolg op mijn blog ‘hoe mijn illustraties soms producten worden’. De volgende manier heb ik daar nog niet in beschreven. Ik wist zelf nog niet eens dat dit ook nog een mogelijkheid was. Ik kreeg namelijk een paar weken geleden een mailtje van iemand die het idee had om samen te werken. Nou word ik daar (na 10 jaar vallen en opstaan) altijd een beetje argwanend van, want samenwerken heeft mij eigenlijk nog nooit echt iets moois gebracht. Maar deze keer was het toch anders, hoe en waarom ga ik je vertellen in deze blog ‘ Producten van een illustrator’

  • Waarom ik eigenlijk liever niet samenwerk met bedrijven;
  • Deze keer is het anders omdat?
  • Producten van een illustrator
  • En ga je meer linnen tassen laten drukken?

Waarom ik eigenlijk liever niet samenwerk met bedrijven

Nou omdat ik heel onaardig ben natuurlijk! Nee, volgens mij ben ik best een leuk persoon hihihi. Ik heb in het verleden vaak geprobeerd om samen met andere (kleine) bedrijven een samenwerking op te bouwen. Producten, diensten of wederdiensten samenwerkingen aan te gaan. Aan het einde van het verhaal bleef ik vaak met lege handen achter. Ik stak er veel tijd en energie in om vervolgens helemaal geen eindproduct, workshop of wat dan ook te kunnen verkopen.

Ik heb zoveel verschillende manieren geprobeerd, samen een workshop ontwikkelen, wil je voor ons verschillende ontwerpen maken voor op producten die wij dan weer verder verkopen (en ik daar dan dus een deel van de opbrengst van zou krijgen). Het kwam of niet van de grond of ik kwam bedrogen uit, dus vandaar dat ik niet zo heel enthousiast wordt van mailtjes waarin gevraagd wordt of we kunnen samenwerken.

Deze keer is het anders omdat?

Deze keer werd ik benadert door iemand van ‘Fotofabriek.nl’  met de vraag of ik het leuk vond om een illustratie van mij op één van hun producten te laten drukken en dat ik daar dan een blog zou schrijven hierover. Je bent de blog aan het lezen dus mijn antwoord was blijkbaar ja leuk! Vooral omdat ik natuurlijk  mijn zwarte linnen ezeltassen vorig jaar heb laten drukken (niet bij dit bedrijf maar een ander).

Ik ben eigenlijk nog op zoek naar het antwoord of ik mijn andere illustraties ook nog op tassen moet laten drukken. Dit was mijn kans! Fotofabriek heeft namelijk ook katoenen tassen om iets op de laten drukken. Zo gezegd, zo gedaan, met een paar dagen had ik een mooie katoenen tas in huis met daarop mijn dagpauwoog vlinder. De afbeelding op de tas is een beetje klein, en de kleur is niet helemaal naar mijn wens. Maar wel echt superleuk, zo’n dagpauwoog tas!

producten van een illustrator

Fotofabriek heeft heel veel verschillende producten waar je iets op kan laten drukken, voor mij als illustrator niet heel handig dat het in kleine oplage is. Maar wanneer je op zoek bent naar een leuk origineel cadeautje voor iemand zijn verjaardag bijvoorbeeld is het echt leuk. Ze hebben mokken, tassen, kalenders, feestartikelen je kan het haast zo gek niet bedenken of ze hebben het. Zeker de moeite waard om eens een kijkje te nemen.

Producten van een illustrator

Wat natuurlijk wel heel leuk is, is om mijn huisportretten die je kan vinden in mijn webwinkel te laten drukken op een mok of iets dergelijks. De downloads zijn PDF en druk klaar dus je kan het bestand (en je gebruiksrecht) kopen en daarna laten drukken op alles wat je maar wilt. En, zo heb ik geleerd, er is veel mogelijk waar je het op kan laten drukken. Zelfs vlaggetjes! Wauw!

De Waag in Deventer

Koffie of thee uit een mok waar zo’n tekening op staat? Dat is wel sjiek drinken toch? Ik heb heel veel verschillende huisportretten die je kan downloaden en via deze link vind je ze allemaal. 

Ik hou het voorlopig toch maar even bij kaarten en posters voor mijn eigen webwinkeltje, maar wie weet ga ik in de toekomst maar toch weer eens kijken of ik kan samenwerken met iemand die servies drukt, of kleding ook leuk! Fotofabriek is in ieder geval voor de particulier echt heel leuk om echt op van alles iets te kunnen laten drukken, echt een tip waard en daarom besloot ik ook om deze samenwerking dan ook aan te gaan. Omdat ik het echt een leuk idee vind hoe zij op van alles en nog wat iets kunnen drukken, zo ook je eigen familie foto’s.

En ga je meer linnen tassen laten drukken?

 

Voorlopig hou ik het even bij mijn ezel tassen, dus mijn antwoord heb ik gekregen. Nee ik ga (voorlopig) geen andere illustraties op tassen of wat dan ook laten drukken. Maar dat komt ook doordat ik op het moment dat ik dit schrijf tot over mijn oren in het werk zit. Ik heb nog zoveel nieuwe inspiratie en ideeën voor kaarten en posters. Dat ik me daar eerst op wil focussen voordat ik nog weer anderen ideeën ga uitwerken.

 

Dus ook het eventueel samenwerken met anderen bedrijven zal ik voorlopig niet aangaan. Maar zo een keertje een blog schrijven vond ik erg leuk om te doen en nog leerzaam ook. Want ik kreeg zelfs het compliment dat ik zo’n leuke manier van schrijven hebt! Vleierij of niet;-), ik voel me toch gecomplimenteerd en in geval gemotiveerd om wat vaker weer een blog te schrijven. Misschien moet ik weer een boek gaan schrijven? Oh nee!!! Focus!

Volgen wij elkaar al op InstagramFacebook of  Pinterest 

Misschien vind je deze blogs ook leuk om te lezen:

Laat een antwoord achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *